W pracy coachingowej bardzo często bazuję na metaforze i obrazie.
Jednym z narzędzi, które stosuję w tej metodzie są autorskie karty coachingowe.

Na każdej karcie znajduje się zdjęcie oraz pytanie coachingowe. Obrazy na kartach ilustrują przyrodę i nasze najbliższe otoczenie. Są znajome, bliskie dzięki temu łatwo uruchamiają w nas różne skojarzenia i sięgają do osobistych doświadczeń, emocji. 

Pytania zamieszczone na kartach to pytania coachingowe zadawane podczas całego procesu, poczynając od krystalizowania się celu, analizę rzeczywistości, obmyślanie planu, strategii po przechodzeniu do działania i podsumowanie całości.

Karty Synapsa to bardzo uniwersalne narzędzie. Przewidziane są dla coacha, trenera, psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego. Z powodzeniem sprawdzają się też w samodzielnej pracy nad własnym rozwojem.

Korzyści pracy z kartami:

  • Poszerzają perspektywę klienta, patrzenia na różne obszary jego życia.
  • Stymulują twórcze myślenie. Pomagają w stworzeniu kreatywnych rozwiązań. 
  • Świetnie sprawdzają się na początku relacji, pomagają w zbudowaniu bezpiecznej, przyjacielskiej atmosfery.
  • Pomagają, klientowi doprecyzować temat/cel, którym chce się zająć, w przypadku celów organizacji przełożyć je na osobiste dążenia.
  • Umożliwiają mu głębszy wgląd w samego siebie.
  • Pomagają w rozmowie o emocjach, gdy dotykamy "trudnych" tematów.
 


Do zestawu załączone jest opracowanie ( książeczka w formacie kart) obejmująca 24 ćwiczenia do pracy indywidualnej i grupowej. Cześć ćwiczeń jest prosta, wymagająca mniej koncentracji od uczestników, część (zwłaszcza rozkłady) trudniejsza.

Poniżej przykłady ćwiczeń do pracy samodzielnej, bez pomocy coacha:

Ćwiczenie Wskazówka Mentora
Znajdź sobie spokojne miejsce, w którym możesz się wyciszyć i skoncentrować na temacie, którym chcesz się zająć.Następnie wylosuj 1 kartę. Skup się najpierw na obrazie. Z czym Ci się kojarzy? Co czujesz? Co symbolizuje? Jaki ma to związek z tematem, który wybrałeś?
Potem zwróć uwagę na pytanie. Jak wiąże się z Twoją sytuacją? Czy możesz na nie odpowiedzieć? Jeśli tak, to zrób to najpełniej jak to tylko możliwe. Zapisz odpowiedź na kartce lub „mentalnie” w głowie. Jeśli nie, skup się na obrazie. Jak radę mógłby udzielić Ci mentor?

Ćwiczenie Inspirująca wizja

Wylosuj 3 karty i rozłóż je zgodnie z rozkładem na zdjęciu.
Pierwsza karta (w tym przykładzie wieżowce) to - Idealny Rezultat (Co chcesz osiągnąć?)
Druga karta (tu stacja benzynowa) to Kluczowe wartości (Co jest dla Ciebie najważniejsze w tym celu?)
Trzecia karta (tu delfiny) to  - Twoje idealne Ja (Kim się stajesz, gdy osiągniesz swój cel?)

Skup się na obrazie pierwszej karty. W naszym przykładzie patrząc na wieżowce zastanów się, co czujesz?, co symbolizuje karta w kontekście Idealnego rezultatu, Co chcesz osiągnąć? Potem zwróć uwagę na pytanie na karcie. Jak wiąże się z Twoją sytuacją? Czy możesz na nie odpowiedzieć? Jeśli nie, nie widzisz związku z tematem, popatrz na obraz. Z jaki zdaniem Ci się kojarzy? Jak radę mógłby udzielić Ci przyjaciel? 

Potem odkryj drugą i trzecią stosując wspomnianą powyżej metodę. Na końcu spójrz na cały rozkład. Podsumuj.

Jeśli chcesz zapoznać się z kolejnymi ćwiczeniami do kart wejdź na stronę wiedza-do-pobrania.


Opis techniczny kart
Karty wydrukowane są na papierze kredowym 350 g i pokryte dwustronnie folią błyszczącą. Mają zaokrąglone rogi. Ich wymiar to 8 cm szerokość,  12 cm długość. Dzięki temu są trwałe i praktyczne w użytkowaniu. Opakowane są w kartonowym pudełku. Do zestawu dołączona jest książeczka w rozmiarze kart z 24 ćwiczeniami.


Cena pakietu 64 kart wraz z opracowaniem 24 ćwiczeń to – 145,53 zł netto.


Zamówienie standardowa procedura

Osoby zainteresowane zakupem proszę o przesłanie danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT. Można skorzystać z formularza kontaktowego. Po otrzymaniu wskazanych informacji prześlemy do Państwa fakturę. Faktura będzie dodatkowo zawierać koszt dostawy. Prosimy o jej opłacenie przelewem. W ciągu 24 h od otrzymania płatności zostaną do Państwa wysłane karty coachingowe.